VitrA ve Artema’nın Sürdürülebilirlik Yönetimi Sistemi Blue Life’a Ödül Yağıyor!

VitrA ve Artema, İstanbul Sanayi Odası’nın, üye sanayi kuruluşlarının uygulamalarını değerlendirdiği “Çevre ve Enerji Ödülleri”nde, “Çevre ve Sürdürülebilirlik Yönetimi” kategorisinde birinciliği elde etti. İstanbul Sanayi Odası’nın, 2013 yılında gerçekleştirilen çevreci ürün ve uygulamalar için verdiği ödül; bütünsel sürdürülebilirlik yönetimi sistemi Blue Life ile kazanıldı. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri adına Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Atalay Gümrah, 5 Aralık’ta düzenlenen törende ödülü aldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Atalay Gümrah, “Eczacıbaşı Yapı Gereçleri olarak, sürdürülebilirlik alanındaki yatırımlarımıza 10 yıldır planlı ve sistemli şekilde devam ediyoruz. Bu yatırımlar kapsamında, dünyadaki doğal kaynakları korumanın sorumluluğuyla; üretim, tasarım ve yönetim politikalarımızdaki sürdürülebilirlik anlayışını, Blue Life çatısı altında birleştirdik. Satın alma sorumlusundan ArGe uzmanına, üretim planlamadan ürün yönetimi bölümüne kadar tüm çalışanlarımızla birlikte geliştirip uyguladığımız yönetim sistemi; her konuda bütünsel adımlar atmamızı sağlıyor.” dedi.

Blue Life’ın, sürdürülebilirliği ekonomik, çevresel ve sosyal verilerle izleyen öncü sistemlerden biri olarak dünya çapında takdir edildiğini belirten Atalay Gümrah, “Tüm sektörlerden şirketlerin başvurduğu ödül kapsamında, ‘Çevre ve Sürdürülebilirlik Yönetimi’ kategorisinde 3 seviyede tetkik edilerek 1. olduk. Sürdürülebilirliğe verdiğimiz önemin takdir edildiğini gösteren ödül, bizi bu konuda istikrar ve sürekliliğe teşvik ediyor.” diye konuştu.

VitrA ve Artema, geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği tarafından da ödüle layık görülmüştü. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Bölgesel Çevre Merkezi (REC Türkiye) tarafından Haziran ayında düzenlenen Türkiye Programı’nda finale kalma başarısını göstermişti. Ardından, Avrupa Komisyonu Çevre Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve katılmaya hak kazandığı programın “Yönetim” kategorisinde birinciliği elde etmişti.