VitrA ve Artema’ya Kocaeli Sanayi Odası’ndan Çevre Ödülü

VitrA ve Artema, Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” kapsamında, “Büyük Ölçekli Kuruluşlar, Taş-Toprak Sektörü” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. VitrA ve Artema markalarının bütünsel sürdürülebilirlik yönetimi sistemi Blue Life ile kazandığı ödül, 6 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirilen bir törenle takdim edildi.

VitrA ve Artema’nın üretim, tasarım ve yönetim felsefesi Blue Life, “akıllı tasarımlarla, üretim sürecinde yenilenemeyen kaynak tüketimini ve kişi başına düşen su tüketimini en aza indirmek, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu çalışanlarına su ve enerji tasarrufu eğitimi vererek farkındalık ve sürdürülebilirlik kavramlarının önemini vurgulayan projeler yaratmak ve toplumsal bir dönüşüme öncülük etmek” anlayışını temsil ediyor.

Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri
Türkiye’nin ilk Çevre Ödülleri organizasyonu Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri, 1995 yılından beri veriliyor. Çevre bilincinin gelişmesine, çevrenin korunmasına ve iyileştirilmesine katkıda bulunan sanayi kuruluşlarının ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen etkinliğe, büyük ölçekli firmalar ve KOBİ’ler katılıyor.