VitrA - Artema 2018 Koleksiyonu

Banyo Çözümleri

 

Valarte
Klasik tarzın modern ve şık yansıması
Klasikten vazgeçmeden modern bir sadelik arayanlar, VitrA’nın yeni Valarte banyo serisini tercih ediyor. Tezgah üstü ve etajerli lavaboların sunduğu açık ve kapalı saklama alanları, fonksiyonel ve şık çözümler sunuyor. Geniş ürün gamı ve 3 farklı renk seçeneğiyle banyoda zarif tasarımlar yaratılmasına olanak tanıyan Valarte serisinin mobilyalarıyla uyumlu ahşap küvet panelleri, tasarım şıklığını banyoyla buluşturuyor. Country tarzının sade bir yorumu olan Valarte, farklı ebat seçeneklerine sahip lavabolarıyla, dar ve geniş banyolar için kullanışlı çözümler sunuyor. Standart boy dolabına ek olarak mix&match yapılabilecek orta ünitesi ve açık vitrini ürün gamını zenginleştiriyor. Klasik çizgileri ve ahşap kapak tasarımıyla seriyle bütünlük yakalayan klozet ise Rim-ex özelliğiyle kolay temizlik ve hijyen sağlıyor.

 

Integra
Yaratıcı tasarım seçenekleriyle konforlu ve şık banyolar
VitrA’nın yeni Integra serisi, geniş ürün gamıyla farklı banyolar için uygun çözümler sunuyor. Açık raf modelindeki dolaplı aynasıyla banyoya konfor getirirken, çift renkli tasarlanan mobilyalar banyoya şıklık kazandırıyor. Standart derinliğe sahip çamaşır sepetli ve sepetsiz boy dolabı seçenekleri fonksiyonel çözümler sunarken, daha dar derinliğe sahip boy dolabı da küçük mekanları değerlendirme olanağı veriyor. Banyosunda daha çok saklama alanı olmasını isteyenler, çamaşır makinesi veya klozetin üzerine konumlandırılabilen dolapları tercih ediyor. Integra’nın çift hazneli lavabosu, geniş aileler ve ebeveyn banyoları için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.

 

Frame
Özgün zevkler için geometrik ve rafine bir tasarım
VitrA’nın Frame banyo serisi, özgün ve modern tasarımları teknolojinin incelikleriyle buluşturuyor. Farklı zevklere hitap eden siyah, beyaz-meşe ve bejden oluşan renk seçenekleri, banyo deneyimini zenginleştiriyor. Frame serisindeki banyo mobilyalarında leke, toz ve çiziklere karşı dayanaklı “soft-touch” teknolojisi tercih edildiğinden, daha uzun süre kullanılabiliyor.

 

Sento
İlham veren kombinasyonlar
Şık ve sıcak tasarımıyla göz dolduran Sento serisinde, banyoda ihtiyaç duyulan tüm modüller sunuluyor. Farklı boyutlardaki temizlik malzemelerinin depolanabildiği dolapların yanı sıra, çamaşır makinesi özel alanı ve çamaşır sepeti gibi banyoda hayatı kolaylaştıran birçok ayrıntının düşünüldüğü kombinasyonlar yer alıyor. Banyo mobilyalarının ince ve yuvarlatılmış köşeleri, kolay temizlik olanağı sağlarken, serideki modüller ayaklı ya da ayaksız olarak kullanılabiliyor. Sento’nun zengin ürün ailesi, tüm banyolarda ideal ve şık bir tasarım yaratılmasını sağlıyor. Her üründe bulunan açık ve kapalı ekstra saklama alanları ise konfor sağlıyor. Serinin tasarımıyla uyumlu Artema armatür, üstten ve yandan kumanda kolu seçenekleriyle sunuluyor.

 

Eternity
Her banyoya uyum sağlayan akıllı ve şık tasarımlar
Tasarım kaşifi olarak anılan Sebastian Conran, VitrA için şık ve özgün banyo aksesuarları tasarladı. Geniş ürün gamıyla dikkat çeken Eternity serisi, tüm şık banyolara aksesuar alternatifleri önerebiliyor. Akıllı çözümlerle banyoda hayatı kolaylaştıran Eternity’de, farklı tasarım, malzeme ve renk seçenekleri bulunuyor. Suya dayanıklı ahşap, pirinç, zamak ve seri için özel olarak geliştirilen poliresin malzemeden üretilen aksesuarlar; tik, beyaz ve siyah renklerde, krom ya da altınla kombinlenerek sunuluyor. İnce ve minimal çizgileriyle, kolay temizlik imkanı sunan VitrA’nın Eternity serisinde; havluluk, askı, çöp kovası, tuvalet kağıtlığı, sıvı sabunluk ve diş fırçalığı gibi aksesuarlar yer alıyor.

 

İstanbul
Organik formlarla ince çizgileri birleştiren mükemmel kombinasyon
Dünyaca ünlü tasarımcı Ross Lovegrove, doğadan ilham alan sofistike yaklaşımıyla İstanbul serisi için yeni bir banyo yarattı. Etajerli seramik lavabo ve metal ayaklı kombinasyonları, seride hakim olan organik ve heykelsi formlar ve modern ince çizgilerle uyum sağlıyor. Siyah rengiyle dikkat çeken yeni seramik ürünler ve tamamlayıcı şık parçaları, İstanbul serisinin yarattığı atmosferi daha da yukarı taşıyor. Kompakt yapısıyla öne çıkan yeni nesil pisuvar, tasarımı ve gizli montaj seçeneğiyle hem seriye hem banyolara sade bir şıklık kazandırıyor.

 

Projekta
Tasarımıyla ayrışan yenilikçi aksesuar serisi
VitrA’nın yeni Projekta aksesuar serisi, işlevselliğinin yanı sıra, her ayrıntısı düşünülmüş farklı ve modern tasarımıyla fark yaratıyor. Gizli cam sileceği bulunan ve çıkarılabilen iç haznesi sayesinde kolayca temizlenen malzemelikler banyoda hijyen sağlıyor. Dar duş alanları veya ayak için kullanılabilen köşe tutunma barı ve duş kabinine asılabilen malzemelik ise güvenli ve konforlu kullanım olanağı sunuyor. Rahat kullanılabilen ve kolayca doldurulan sıvı sabunluk, istenirse cama monte edilebiliyor. Çift taraflı kullanılabilen havluluk ise serinin modern tasarımını tamamlıyor.

 

SERAMİK BANYO ÜRÜNLERİ

 

Outline
5 renk, 5 form
VitrA’nın ayırt edici bir tasarım ve dayanıklı malzeme anlayışıyla şekillendirdiği Outline lavabo serisi, daha fazlasını isteyenlere hitap ediyor. Cerafine malzemesiyle daha sağlam, daha ince, daha modern ve daha estetik lavabolar, özgün tasarımlarıyla dikkat çekiyor. TV, oval, kare, asimetrik ve yuvarlaktan oluşan 5 farklı formda tasarlanan Outline lavabolar; mat/parlak beyaz, mat siyah/bej ve vizondan oluşan 5 farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

 

Frame
Doğal formların modern yansıması
VitrA’nın en yeni banyo mobilyası serilerinden Frame’de yer alan tezgah üstü lavabolar, geometrik şekilleri ve ince tasarımlarıyla dikkat çekiyor. 5 farklı formu bulunan Frame, VitrA Tasarım Ekibi’nin imzasını taşıyor. Modern tasarımıyla banyonun şıklığını tamamlayan tezgah üstü lavabolar, siyah ve beyazın mat ve parlak versiyonlarıyla, 4 farklı renk seçeneği sunuyor. Tezgah üstü lavabolarla birlikte kullanılabilen cam tezgah, farklı estetik zevkelere hitap ediyor. Ankastre armatürle kombinlenebilen Frame lavabolar, fonksiyonelliği estetikle birleştiriyor.

 

Autoclean
Kendi kendini temizleyen hijyenik lavabo
VitrA’nın geliştirdiği kendi kendini temizleyen lavabo, kolay ve konforlu temizlik olanağıyla, banyoda hijyeni artırıyor. Autoclean lavabonun altında yer alan 1 litrelik hazneye konulan deterjan, her kullanımdan sonra suya karışarak lavaboyu temizliyor. Banyoya temizliğin ferahlatan kokusunu yayan Autoclean lavabonun gizli su çıkışı, kirin birikmesini engelleyerek ekstra hijyen sağlıyor.

 

Slim Klozet Kapakları
Kusursuz incelik
Metropole, Sento, Integra ve S50 serileriyle uyumlu Slim klozet kapağı, ince tasarımıyla aynı kategorideki diğer tüm ürünlerden farklılaşıyor. Metal menteşeli kapak, yavaş kapanma ve kolay sökülüp takılma gibi özelliklere sahip.

 

Slim Klozet Kapakları
Kusursuz incelik
Metropole, Sento, Integra ve S50 serileriyle uyumlu Slim klozet kapağı, ince tasarımıyla aynı kategorideki diğer tüm ürünlerden farklılaşıyor. Metal menteşeli kapak, yavaş kapanma ve kolay sökülüp takılma gibi özelliklere sahip.

 

V-care
Hijyenik ve konforlu yeni nesil klozet
Çağın en ileri kişisel temizlik sistemini sunan akıllı klozeti V-care, banyo ürünlerinde inovasyon ve tasarımın ulaştığı son noktayı tanımlıyor. Banyoda hijyen ve konforun temsilcisi V-care, kolay temizlik sağlayan kanalsız klozet teknolojisine sahip. Basic ve Comfort modelleriyle, her banyoya uyum sağlıyor, kullanıcı dostu uzaktan kumandasıyla hayatı kolaylaştırıyor. Alman endüstriyel tasarım stüdyosu NOA’nın imzasını taşıyan yeni nesil klozet; otomatik kapak açma-kapama, ayarlanabilir su ve kapak sıcaklığı, farklı yıkama seçenekleri, kurutma ve koku emme gibi özellikleriyle kullanıcılara konfor sunuyor. Pek çok ödüle layık görülen V-care, sunduğu tüm özelliklerin kumanda aracılığıyla kişiselleştirilmesine de olanak tanıyor.

 

GÖMME REZERVUAR VE KUMANDA PANELLERİ

 

VitrAsmart Kumanda Paneli
Akıllı teknolojiyi banyoya taşıyan tasarım
VitrA’nın tüm gömme rezervuarlarıyla uyumlu VitrAsmart kumanda paneli, şık siyah tasarımıyla hem akıllı hem de estetik bir çözüm sunuyor. Sensörlü kullanım seçeneğiyle, el değmeden kullanılabiliyor, su miktarını ihtiyaca göre ayarlayarak tasarruf yaptırıyor. Bluetooth özelliğiyle, akıllı telefonlara indirilebilen bir uygulama üzerinden uzaktan kumanda edilebiliyor. Kilitleme özelliğiyle çocukların erişimini engelliyor. İhtiyaca göre farklı modlarda çalıştırılabiliyor, örneğin uzun süre kullanılmadığında otomatik olarak yıkama yaparak istenmeyen kokuların oluşmasını engelliyor.

 

VitrA Pro Fotoselli Kumanda Paneli
Darbeye dayanıklı, uzun ömürlü tasarım
VitrA Pro fotoselli kumanda paneli, paslanmaz çelik malzemesi, darbelere ve yerinden sökülmeye karşı korumalı yeni teknolojisiyle daha güvenli ve uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Akıllı sensör teknolojisi sayesinde, gömme rezervuarın kullanım süresine göre fonksiyon yapmasını sağlayarak, su tasarrufu yaptırıyor. Parlak/mat krom ve altın renk seçenekleri bulunan, ince ve şık tasarımlı panel, elektrik kesintilerinde mekanik olarak da çalıştırılabiliyor. Fotoselli kumanda panelleri, VitrA Pro gömme rezervuarlar ile 8 ve 12 cm gömme rezervuarlarla da uyum sağlıyor.

 

Metal Çerçeveler
Güvenli ve pratik çözümler
Standart kullanımlarda, gömme rezervuarların alçıpan bir duvara monte edilmesi, taşıma problemleri yaratabiliyor. VitrA’nın yeni metal çerçeveleri sayesinde, gömme rezervuarlar için ekstra sağlamlaştırıcı malzemelere ihtiyaç olmadan güvenle montaj yapılabiliyor. Metal çerçeveler; lavabo, pisuvar ve bide montajında da güvenli ve pratik bir çözüm sunuyor.

 

Cam Gövdeli Gömme Rezervuar
Modern banyo tasarımında cam etkisi
Cam gövdeli tasarımı sayesinde, hem banyoya modern bir görünüm kazandırıyor, hem de gömme rezervuara göre kurulumu çok daha kolay yapılabiliyor. Tadilata gerek kalmadan monte edilebilen cam gövdeli rezervuar, siyah ve beyaz renk seçeneklerine, kolay müdahale edebilmeyi sağlayan geniş kapağa, taharet musluklu ve musluksuz alternatiflere sahip.

 

Kısa Gömme Rezervuar
Dar alanlar için…
Pencere önü gibi kısıtlı alanlara ya da niş olarak kullanılmak istenen yerlere uygun kısa gömme rezervuar, duvarı kırmaya gerek kalmadan kurulabiliyor. Önden ve yukardan basma seçeneğiyle, istenen banyo tasarımının yaratılmasına olanak tanıyor.

 

YIKANMA ALANLARI

 

Ahşap Küvet Panelleri
Uyumlu banyo, şık tasarım
VitrA, malzeme ve renk seçeneklerini zenginleştirdiği panellerle, küvetleri banyo mobilyasıyla uyumlu hale getiriyor. 7 renk alternatifiyle sunulan termoform, doğal ve lake kaplama küvet panelleri, banyonun tarzını değiştiriyor. Termoform paneller; erik ahşap renginde ya da meşenin dore, moka, açık veya hareli siyah tonlarında üretilebiliyor. Doğal kaplama küvet panellerinde mat Amerikan ceviz rengi tercih edilirken, lake kaplamayla metalik gri küvetlere sahip olunabiliyor. Banyo mobilyasıyla uyumlu paneller; 70x150, 70x160, 70x170 ve 75x150, 75x160, 75x170’in yanı sıra 80x170 ve 80x180 cm ebadındaki küvetlerde kullanılabiliyor.

 

Memoria Duş Kolonu
Doğanın gücü duşta
Memoria duş kolonu, karoyla kaplanabilen ön yüzeyi ve gizli bataryalarıyla, banyoya tasarım bütünlüğü getiriyor. Banyoya sade ve zarif bir atmosfer kazandıran duş kolonu, bir şelaleden dökülen suyun doğallığını ve güçlü etkisini banyolara taşıyor.

 

Smooth Duş Teknesi ve Kompakt Duş Ünitesi
Duşa konfor getiren tasarım
Kompakt duş ünitesi de bulunan Smooth’un duş teknesi, her banyoya uyumlu 41 farklı ebat ve 5 değişik uygulama seçeneği getiriyor. Banyoya modern bir görünüm katan kompakt duş ünitesi Smooth'un masaj jetleri, duş sırasında rahatlama sağlıyor. Şampuan, sabun, duş lifi gibi malzemeleri depolamaya yarayan özel bir raf alanı da bulunuyor.

 

Seat
Rahatlık için şık bir seçim
Zarif görünüşü kadar konforuyla da öne çıkan Seat, entegre oturma alanı sayesinde pratik ve ergonomik bir duş deneyimi sunuyor.

 

Hideaway
Dar mekanlar için ferah ve modern çözüm
Hideaway, yıkanma alanlarına yeni bir perspektif getiriyor. Katlanabilen cam paneli ve raflı saklama alanıyla, dar banyolar için ferah ve modern bir çözüm sunan Hideaway’in reflekte cam ünitesi, ayna olarak da kullanılabiliyor.

 

Armatür ve Duş Sistemleri

 

Sento
Doğa dostu yalın tasarım
Artema, banyolara ahşabın sıcaklığını getiren VitrA Sento serisinin tasarımıyla uyumlu bir lavabo armatürü geliştirdi. Yalın tasarımlı armatür, üstten ve yandan kumanda kolu seçenekleriyle sunuluyor. Her damlanın kıymetini bilen Sento armatür, A sınıfı su verimliliğini temsil eden “Avrupa Su Etiketi”ne sahip ve dakikada 5 litre su tüketiyor. Hareketli perlatörü sayesinde, tek bir hareketle suyun akış yönü değiştirilebiliyor. Lavabo bataryasıyla uyumlu Sento banyo ve duş bataryaları ise aynı tasarım çizgisinin tüm banyoda devam etmesini sağlıyor.

 

Suit, Q-Line, X-Line
Zamansız tasarımlar
Artema; zamansız bir tasarım, ebat çeşitliliği ve farklı su akışı tipleri sunan Suit, Q-Line ve X-Line serilerini yeni armatürlerle zenginleştirdi. 3 delikli lavabo bataryası, yerden küvet bataryası ve 4 delikli küvet bataryasının eklendiği seriler, banyolara şıklık katıyor. Artema’nın uzun ömürlü ve dayanıklı PVD kaplama teknolojisine sahip Suit serisinde krom, altın ve bakır kaplama renk seçenekleri bulunuyor. X-Line serisi ise krom ve altın renklerinde üretiliyor.

 

Aquaheat Termostatik Duş Seti
Duş alanına komple çözüm
Duş başlığı, el duşu ve banyo bataryasından oluşan yeni nesil AquaHeat termostatik duş seti; banyo ve duş keyfi için ihtiyaç duyulan tüm çözümleri sunuyor. Teleskopik özelliğiyle, duş başlığı isteğe göre aşağı veya yukarıya doğru hareket ettirilebiliyor, kolon uzunluğu ayarlanabiliyor. Banyo bataryalarındaki, suyun sıcaklığının 38 derecenin üzerine istenmeden çıkarılmasını engelleyen emniyet butonu, özellikle çocuk ve yaşlılar için güvenli ve rahat bir kullanım sunuyor. Aquarain akış tipinin yanı sıra, damlalarının daha yoğun hissedilmesini sağlayan hava emme sistemi sayesinde, su vücudun her noktasına temas ederek tazelik ve canlılık veriyor.

 

Strato
Suyun doğallığı, tasarımın estetiği
Artema’nın Strato duş başlığı, waterfall modunda, bir şelaleden dökülen suyun doğallığı ve güçlü etkisinin yanı sıra, yağmur damlacıklarının rahatlatıcı ve ferahlatıcı etkisini banyolara taşıyarak benzersiz bir duş deneyimi yaşatıyor. Aquarain ise yaz yağmurunun rahatlatıcı ve ferahlatıcı etkisini banyolara taşıyarak duş keyfini ikiye katlıyor.

 

Karo Çözümleri

 

Studio-Mix
Studio-mix; farklı malzeme, renk ve desenleri sade bir denge içinde bir araya getiriyor. Modanın yeni ve iddialı rengi olarak gösterilen nude rengi, aynı tonlarda damarları olan İtalyan Rosa Aurora mermeri ve pudra efektli beton görünümüyle harmanlayarak yeniden yorumlanıyor. Çarpıcı renk ve yüzeyleri, metalik bronz aksanlarla birleştirerek banyoda büyülü bir atmosfer yaratıyor.

 

Studio-Plate
Studio-plate; endüstriyel tasarım trendlerinin samimi yorumunu iç mekanlara taşıyor. Serinin soğuk renk ve yüzeyleri, sıcak bronz ve pudra efektiyle yumuşatılarak kullanıldığında, mekanın atmosferini değiştiriyor. Soğuk ve sıcak formlar bir araya gelerek yeni aksanlar ortaya çıkarıyor. Serideki metalik bronz fon ve dekorlar sayesinde, modern şehirli banyolardaki endüstriyel görüntü, şıklıkla buluşuyor.

 

Studio-Tab
Studio-tab duvarların düzenli ve keskin geometrisini, farklı renk ve yuvarlatılmış formlarla yumuşatıyor. Sıcak ve yalın tasarımlı seri, beyaz ve son yılların moda rengi nude (ten rengi) tonlarında sunuluyor. Serideki tüm ürünlerin birbiriyle kombinlenebiliyor olması, eşsiz tasarımlar yaratılmasına olanak sağlıyor.

 

Studio-Tex
Yüzeylerdeki keskinliği tekstil sıcaklığıyla yumuşatan Studio-tex, kusursuz geometrik yapısını, son yılların moda rengi nude ve beyaz gibi sakin renk tonlarıyla birleştiriyor. Serideki tüm ürünlerin birbiriyle kombinlenebiliyor olması, eşsiz tasarımlar yaratılmasına olanak sağlıyor.

 

Homemade-X
Homemade-X, 20. yüzyılın minimal tasarım çizgilerini günümüzün renkleriyle birleştiriyor. İç mekanlarda retro bir atmosfer yaratan seri, moda ve dekorasyon dünyasının iki asil rengi zümrüt yeşili ve safir mavisini mekanlara taşıyor. Seride yalın sadeliğiyle beyaz, metalik parlaklığıyla bronz renk seçenekleri de bulunuyor.

 

Lugano
Lugano, geleneksel yapı elemanlarını modern bir tasarımla yeniden yorumluyor. Endüstriyel mekan tasarımlarının vazgeçilmezi beton dokusunu, parlak ve ışıltılı bir yüzeyle sunarak şıklığın tanımını yeniden yapıyor. Dantel desenli zarif dekorların betonun ham dokusuyla oluşturduğu kontrast, mekana şık ve asil bir atmosfer kazandırıyor. 40x80 ebadındaki seramikler yatay, dikey ve karışık döşeme seçenekleriyle etkileyici yüzeyler yaratılmasına olanak tanıyor.

 

Milera
Beton görünümlü Milera, şehir yaşamının modern ve dinamik çizgilerini yansıtıyor. Koleksiyonun güçlü dinamizmi ve şehirli stili, tasarım trendlerindeki en güncel endüstriyel tarzları mekanlara taşıyor. Günümüzün yükselen trendlerinden beton dokusu üzerinde silikleşen dekorları ile vintage etkili mekanlar yaratıyor. 40x80 ebadındaki seramikler yatay, dikey ve karışık döşenerek çarpıcı yüzeyler oluşturuyor.

 

Ash&Burn
Ash&Burn, sofistike renk tonları ve etkileyici dokusuyla, endüstriyel beton görünümüne sıcak bir yorum getiriyor. Betonun zamansız sadeliğini doğanın sıcak tonlarıyla ısıtan seride, altıgen karo seçenekleri, duvarda da kullanılabilen klasik tuğla ebadı ve küçük kare dekorlar yer alıyor.

 

Ash&Burn
Ash&Burn, sofistike renk tonları ve etkileyici dokusuyla, endüstriyel beton görünümüne sıcak bir yorum getiriyor. Betonun zamansız sadeliğini doğanın sıcak tonlarıyla ısıtan seride, altıgen karo seçenekleri, duvarda da kullanılabilen klasik tuğla ebadı ve küçük kare dekorlar yer alıyor.

 

Newcon
Newcon, sakin yüzey dokusu ve doğal renk tonlarıyla şık ve fonksiyonel mekanlar yaratıyor. Beton görünümlü seri, uyumlu renk alternatifleri, modüler ölçüleri ve dış cephede de kullanılabilen 60x120 cm ebatlı porselen karolarıyla, konutlar ve ticari yapılar için bütünsel çözümler sunuyor.

 

Bricx
Bricx seramik serisi, loft havasını evin içine taşıyan çizgisiyle, modern tasarım trendlerinin yeni gündemini yansıtıyor. Doğallık ve sıcaklık hissi veren tuğla görünümlü seri, endüstriyel tarzı, farklılaşmış renk tonları, sıvalı dokuları ve kalın derz aralıklı döşeme seçenekleriyle çağdaş mekanlar yaratıyor.

 

City Rug
City Rug, modern geometrik çizgileri, moda renkleri ve benzersiz kuvars taşı dokusuyla mekanlara boyut kazandırıyor. Minimal hatları, altıgen formları ve sıcak-soğuk renk paleti seçeneğiyle iç mekanlara sınırsız kombinasyon zenginliği getiriyor.

 

Pearlart
Pearlart, mekanlara mücevherlerin şıklık ve ışıltısını getiriyor. Metalik bronz ve inci beyazı renklerin, üç boyutlu altıgen rölyefler ve yüzeyindeki mikro dokularla yaptığı yansımalar, duvarlara yeni bir boyut kazandırıyor. İncinin huzurunu bronzun çarpıcı etkisiyle dengeleyen banyolar, kusursuz bir mücevherle çevriliymiş gibi hissettiriyor.

 

Statua
Statua, iç mekan tasarımlarının klasiği, altın damarlı şık Calacatta mermerini yeniden yorumluyor. Doğal mermer işleme tekniklerinden ilham alan üç boyutlu dekorları ve zengin damarlı dokusu, seriye klasik bir mermer sütunun zamansız güzelliğini kazandırıyor. Duvarlarda güçlü bir tasarım ifadesi yaratan seri, klasiğin eskimeyen çizgilerini modern tasarımın yalın dengesiyle birleştiriyor.

 

Bern
Bern serisi, klasik mermer görünümünü modern tasarımın güncel çizgileriyle yeniden yorumluyor. Organik tasarımın doğal akışkanlığını taşıyan dalga efektli ve üç boyutlu dekorlarıyla, mekanlara dinamik bir atmosfer kazandırıyor. Gri tonlarının modern soğukluğunu hareketli dekorların canlılığıyla dengeleyen seri, 40x80 ebadının yatay, dikey ve karışık kullanımıyla zengin döşeme seçenekleri sunuyor.

 

Urban Blue
Urban Blue, tasarım dünyasının yükselen trendi blue stone doğal taşının çarpıcı güzelliğini, antrasit ve gri tonlarıyla yeniden yorumluyor. Doğal taşın damarlı ve fosil yapılı dokusunun antik yüzeylerle zenginleştiği seri, özgün ve şık bir tarz sunuyor.

 

Aspenwood
Aspenwood, adını Amerika’nın en popüler kayak merkezlerinden Aspen’den alıyor. Ahşap görünümlü seri, Colorado’daki dağların renk zenginliğini, ahşabın doğal dokusuyla bir araya getirerek, sofistike bir şıklık sunuyor. Her zevk ve ihtiyaca uygun çeşitlilikte hazırlanan seride, alışılmış doğal ahşap tonlarının yanı sıra, modern mekanlar için grej tonları da yer alıyor.

 

Slatemix
Taş dokulu Slatemix, zamana karşı koyan mekanlar yaratıyor. Ardesia taşından esinlenilerek tasarlanan seri, zamansız, şık ve elegan yansımaları mekanlara taşıyan antrasit ve gri gibi doğal taş renklerinde sunuluyor. Hem iç hem de yalın ve doğal dış mekanlar için çözümler sunan seride, zengin yüzey desenleri ve renk tonlarıyla doğal taşın özü korunuyor.

 

Marmori
Siyah ve beyazın zıtlıklardan beslenen mermer görünümlü Marmori serisi, klasiğin modası geçmeyecek sadeliğini mekanlara taşıyor. Klasik mermerin en seçkin örnekleri Saint Laurent Nero, Calacatta, Carrara ve Pulpis’ten ilham alıyor. Bu mermerlerin siyah, beyaz, krem ve bronz tonları, grej, fildişi ve gri renk yelpazesiyle tamamlanıyor. Birbiriyle kontrast içinde kullanılabilen renkler, sınırsız tasarım özgürlüğü sunuyor.

 

Clayart
Clayart seramik serisi beton görünümüyle iç mekan tasarımlarının yükselen trendi olarak öne çıkıyor. Betonun zamansız güzelliğini kilin doğal sıcaklığıyla birleştiriyor. Yüzeyindeki üç boyutlu doku sayesinde, duvarlarda doğal sıva etkisi oluşturuyor. Betonun sade güzelliğini seramiğin dayanıklılığıyla harmanlayarak şehrin modern dokusunu banyolara taşıyor.

 

Clay-cement
Clay-cement, betonun zamansız güzelliğini kilin doğal sıcaklığıyla birleştiriyor. Endüstriyel tasarım trendlerinin yeni gözdesi hibrit beton görünümlü serinin modern renk tonları, modüler ölçüleri ve rölyefli yüzey seçenekleri bulunuyor.

 

Matrix Flake
Matrix Flake, VitrA’nın Matrix sistemini, özel renkleri ve taneli porselen yapısıyla tamamlıyor. Mini Terrazzo etkili dokusu sayesinde, VitrA’nın Matrix koleksiyonunun diğer ürünleriyle uyum sağlıyor. Mix&match alternatifleriyle mekan tasarımlarına ilham kaynağı oluyor. Zamansız tasarımı ve fullbody porselen yapısı sayesinde, yoğun trafikli alanlarda bile aşınmaya ekstra dayanıklı çözümler sunuyor.