Artema ile tasarruf evden başlıyor!

31 Ekim | Dünya Tasarruf Günü

Herkesi tasarruflu armatür kullanarak doğal kaynakları korumaya davet eden Artema, 31 Ekim | Dünya Tasarruf Günü vesilesiyle, her damlanın kıymetini bilen armatürlerini öneriyor. İnsana, topluma ve doğaya saygıyı vazgeçilmez bir sorumluluk olarak gören Artema, ileri teknolojiyle geliştirdiği armatürleriyle tasarrufu evden başlatıyor. Böylece hem dünyanın geleceğine hem de aile bütçesine katkıda bulunuyor.

A sınıfı su verimliliğini temsil eden Avrupa Su Etiketi sertifikasını alan Türkiye’deki ilk marka olan Artema, farklı teknolojilerle kullanıcıların tasarruf etmesini sağlıyor. Artema’nın BlueEco kartuşa sahip bataryaları, armatür orta konumda açıldığında, kombinin gereksiz yere çalışarak enerji harcamasına engel oluyor. Böylece sıcak su tüketimi azaltılarak, konutlarda %60’a varan doğalgaz ve elektrik tasarrufu sağlanıyor.

BlueStep özellikli Artema termostatik bataryalar, gereksiz su tüketiminin önüne geçerek %35’e varan su tasarrufu yapılmasına imkan tanıyor. AquaHeat termostatik bataryalar ise sıcaklığı istenilen derecede sabitliyor ve banyo öncesinde su sıcaklığını ayarlamak için boşa harcanan sudan tasarruf edilmesini sağlıyor.

AirDrop teknolojisine sahip Artema duş başlıkları, dakikada 2 litre havayı suyla karıştırarak, su damlalarını daha hacimli, pürüzsüz ve yumuşak hale getiriyor. Artema’nın el duşu ve duş başlıklarında bulunan kolay temizleme özelliği sayesinde, su kanallarında biriken kireç ve kirler kolayca temizleniyor. Kireç oluşumundan kaynaklanan tıkanmaların önüne geçilerek su tasarrufu yapılıyor.